למה נועדה בדיקת אולטרסאונד?

בדיקת אולטרסאונד מהווה כלי רפואי מעולה, אשר עשוי לסייע לרופא להעריך, לאבחן ולטפל בכל מיני תרחישים רפואיים. לרבות חשיפה של חלק מהגוף לגלי קול בתדירות גבוהה, על מנת לייצר תמונות של החלק הפנימי של הגוף. נוטים לעשות שימוש באולטרסאונד על מנת להאיץ כל מיני תהליכים כימיים, לזהות ולמדוד מרחק של האובייקט, לאתר בעיות שלא נצפות באובייקטים של מתכת, לראות עובר ברחם האם, או לחלופין ביצוע של סונוגרפיה, וכיוצא בזאת. 

בדיקת אולטרסאונד כלל וכלל איננה פולשנית – 

בדיקת אולטרסאונד כלל וכלל איננה פולשנית. אתם לא נדרשים לעבור כל הליך כירורגי כאשר מדובר בבדיקת אולטרסאונד. מדובר בטיפול אשר חף מכל כאב. עסקינן אודות הדרך היחידה לביצוע אבחנה של ההבדלים בין גידול מסוכן לבין ציסטה, ללא כל שימוש במחטים לשם שאיבה של נוזלים. 

בביצוע של בדיקת אולטרסאונד לא נחשפים לכל קרינה שהיא –

כאשר מבצעים בדיקת אולטרסאונד החולים לא נחשפים לכל קרינה שהיא, דבר אשר מאפשר לנשים הרות להשתתף בלי כל דאגה בבדיקה הזאת. כידוע לכם, קרינה מסבה ליינון התאים, וכפועל יוצא – גורמת למצב של גידול תאים סרטניים. בדיקה זו איננה מסבה לכל נזק בריאותי ולא ידוע על כל השפעה מזיקה שלה לאנשים.

בדיקת אולטרסאונד מסייעת באיתור של זרימת הדם –

בדיקת אולטרסאונד מסייעת באיתור זרימת דם ונגעים, כמו גם מסייעת בדיקה זאת לשם זיהוי נגעים בקרב נשים בעלות חזה חשוד כנגוע במחלה, כאשר בדיקת הממוגרפיה אינה יכולה לעשות זאת. 

בדיקת-אולטרסאונד
בדיקת-אולטרסאונד
במה בדיקת אולטרסאונד יותר טובה מבדיקה של גלי אינפרה אדום ?

בדיקת אולטרסאונד יכולה למדוד מרחק לנוזלים ולאובייקטים שקופים אחרים, שאי אפשר לאתר על ידי בדיקה באמצעות גלי אינפרה אדום. בדיקה זאת יכולה לספק תמונה ברורה של רקמות רכות, אשר לא מופיעות בתמונות רנטגן. שיטה זאת מומלצת לשם אבחון סיבוכים של תינוקות שעוד לא הגיחו לאוויר העולם. 

כתיבת תגובה